IMG 2104

Karin Gošek  in Jan Kokalj  vrhunsko.

Na izbirnem prvenstvu Italije v krosu, ki se  je odvijal v bližini  Trsta, so nastopili tudi posamezni atleti iz Slovenije, kandidati za nastop na letošnjem EP v krosu na Slovaškem. Ekipa Celja  se je odrezala več kot odlično in s svojimi nastopi  opozorila nase   tudi trenerje iz Italije.

Najprej sta se na start postavili mladinki Karin Gošek in Vita Štefane na 4000m razdalji. Proga, ki je sprva na oko delovala navidezno ravna je že v prvem delu » raztegnila« mlade tekačice. Karin Gošek se je enakovredno borila z najboljšimi mladinkami Italije in si poleg odličnega drugega mesta pridobila dragocene izkušnje. Viti Štefane so v zadnji četrtini nekoliko pošle moči a še vedno z visoko uvrstitvijo v cilju, 18. mesto med mladinkami.

Jan Kokalj je tekel v absolutni kategoriji članov in v svoji kategoriji mlajših članov zmagal, v skupni razvrstitvi  pa se je uvrstil na skupno peto mesto, kar je bilo več od pričakovanega.