V Gyoru na Madžarskem se je reprezentanca Slovenije v kategoriji pionirjev U16 po nekaj letih znova uvrstila na visoko tretje mesto. Odlični mladi atleti so žareli skozi vse nastope in dihali v ekipnem duhu, v sproščenosti ter izjemni energiji, v kateri jim je na koncu uspelo ustvariti tako uspešno celoto.

Za reprezentanco Slovenije so izredno uspešno nastopili;
Iza Zakošek v teku na 100m, ki je s časom 12,39 osvojila odlično drugo mesto in prejela tudi priznanje kot najuspešnejša slovenska atletinja.
Žan Jazbec je ravno tako tekel na 100m in z rezultatom 11,29 OR zabeležil tudi svoj najboljši dosežek doslej in osvojil drugo mesto.
Bor Bauman, srednjeprogaš, se je v teku na 3000m znova izkazal na mednarodnem tekmovanju. V močnem finišu je sicer le za nekaj stotink zgrešil drugo mesto a se je vseeno izredno veselil odličnega rezultata 9:27,91 OR in tretjega mesta.