IMG 5012

V športnem parku Tabor v Mariboru je že tretje leto zapored potekal Ekipni kros za osnovne in srednje šole. Množično tekaško prireditev šolarjev je letošnje leto nagradilo čudovito pomladno sonce, kot pravo nasprotje lanskoletnim vremenskim razmeram. Zmage sta se najbolj veselila Ema Štefan v kategoriji petošolk na 1000m razdalji za OŠ Petrovče in Vid Botolin dijak I. Gimnazije Celje, športni oddelek , ki je na 2000m razdalji premagal prav vse tekače od prvega do četrtega letnika!

Karin Gošek je osvojila drugo mesto in srebrno medaljo, Nina Pintarič pa tretje mesto in bronasto medaljo, obe dijakinji Zdravstvene šole Celje.

Po lanski zmagi se je Tia Tanja Živko uvrstila tokrat na še vedno odlično četrto mesto, po uvrstitvah pa so ji v nadaljevanju sledili Barbara Kok na petem mestu, Bor Bauman šesti, Sebastjan Baš sedmi, Zala Ahtik osma ...