IZA ZAKOŠEK ZMAGOVALNO IN VRHUNSKO Z 12,26 NA 100m s +1,6 vetra m/s

Iza Zakošek je na dvodnevnem Prvenstvu Slovenije za pionirje in pionirke U16 na Ravnah na Koroškem blestela v vseh svojih nastopih in zmagala v obeh šprinterskih disciplinah teka na 100m 12,26 in 300m 40,96. Iz nastopa v nastop je stopnjevala formo na način, da je svojo izjemno pionirsko kategorijo državnih prvenstev končala v največjem sijaju z najlepšimi občutki in z najboljšimi osebnimi rekordi OR. Prvi dan je zmagala v daljši sprinterski disciplini teka na 300m, kjer teče zelo redko. Drugi dan nastopov je že v kvalifikacijah teka na 100m z 12,44 in s +2,4 vetrom, napovedala izjemno finale in kasneje prepričljivo zmagala z 12,26!!!

V štafetnem teku 4x100m je z ekipo AD Kladivar osvojila 5.mesto, saj je poškodba ene izmed mladih atletinje preprečila še višjo uvrstitev.

Skupaj z Izo so sijali tudi Žan Jazbec z osvojeno srebrno medaljo na 100m in z novim OR iz kvalifikacij 11,42 +1,1 vetra in v finalu 11,46 +.0,6m/s, ki se je letos kot meteor pojavil med mladimi šprinterji. V ekipi ADKladivar, je Žan prispeval ogromen delež še v štafetnih tekih 4x100m in 4x300m, kjer so fantje osvojili dve bronasti medalji.

V tekih na srednje proge si je Bor Bauman z osvojenim drugim mestom na 3000m in odličnih 9:40,51 pritekel nastop za reprezentanco Slovenije. Tretje mesto v taktičnem teku na 1000m 2:44,76 in z novim OR še ni bilo dovolj za reprezentančni dres.

V teku na 1000m sta izkušnje za naslednje leto pridobivali še Zoja Šolman z novim OR 3:15,91 in hudo prehlajena Nina Novak 3:27,45.

Na 100m se je z novim OR 13,75 in vetrom +1,2m/s v izjemno močni konkurenci pionirk izkazala tudi Špela Ipšek, ki je osvojila 40.mesto med 82 nastopajočimi.

Čestitke vsem!!

Rezultati prvenstva Slovenije za pionirje in pionirke U16 Ravne na Koroškem:

(Ž)

100m;
1. Iza Zakošek let. 2003 rez; Finale; 12.26 veter + 1,6 m/s o.r. KV; 12.44 veter +2,4 m/s
40.Špela Ipšek let. 2004 rez; KV 13.75 veter +1,2 m/s o.r.

300m;
1.Iza Zakošek let. 2003 rez; 40.96 o.r.

štafeta 4 x 100m
5. Iza Zakošek let. 2003, Nastja Kovač let. 2005 rez; 52.30

(M)

100m;
2. Žan Jazbec let. 2003 rez. Finale; 11.46 veter +0,6 m/s KV; 11.42 veter +1,1 o.r.

štafeta 4 x 100m;