V dokaj hladnih in zahtevnih vremenskih razmerah so se atleti in atletinje borili za najvišja mesta v državi. Najuspešnejši med njimi je bil zagotovo Vid Botolin, ki je v dvodnevnem tekmovalnem sporedu osvojil kar tri zlate medalje . Prvi dan je nastopil na 1500m, kjer se je v solo teku boril predvsem z močnimi sunki vetra, ki so ga v zadnji ciljni ravnini skoraj povsem vrgli iz ritma. Kljub močnemu vetru je Vidu uspel izvrsten končni  dosezek 3:54,07!! Ajda Platovnjak pa je nasploh  prvič v karieri nastopila v teku na 400m in bila zadovoljna z nastopom. Eva Založnik pa je žal “zaspala “ v sicer nadvse počasnem teku mladink na 1500m in pritekla v cilj kot sedma.

Drugi tekmovalni dan se je kljub hladnim in deževnim razmeram za tekmovalce pričel zelo uspešno, saj je Žiga Jan v teku na 800m v močnem zaključnem finišu opravil z vso konkurenco.

Ajda Platovnjak se je veselila lepega  dosežka in novega osebnega rekorda OR 2:22.47 v teku na 800m, čeprav je le za dve stotinki zgrešila bronasto medaljo.

Daljše proge so bile sicer  številčno nekoliko okrnjene, kar pa seveda  ni vplivalo na še en solo tek Vida Botolina na 3000m in njegovih odličnih 8:23,62!!  Kot drugi je v isti disciplini pritekel v cilj mlajši mladinec  Maj Pritrznik z 9:15.00, ki je pred enim tednom dni nastopil na Balkanskem prvenstvu v gorskem teku ter  z ekipo mladincev osvojil bronasto medaljo.

Svojo prvo medaljo si je s pokalnih prvenstev pritekla Nina Novak v teku na 3000m, ki je v presenetljivem  finišu presenetila še samo sebe.

Svojo tretjo zlato medaljo si je Vid Botolin pritekel v drugi  predaji štafetnega teka  4x400m ekipe KLC, ki je v končni ekipni  razvrstitvi mladincev osvojila skupno četrto mesto, med tem ko so bile mladinke AD Kladivar uspešnejše tretje.