V prekrasnem ambientu Soboškega jezera v Murski Soboti se je odvijalo zadnje dejanje iz

letošnjega programa atletskih prvenstev - DP v krosu.

Velika vzornika, VID BOTOLIN med člani v teku na 8000 m in TIA TANJA ŽIVKO med mlajšimi

mladinkami na 3000 m, sta postala zmagovalca dneva in s tem še močneje utrdila pot

mlajšim sledilcem.

MATIC KRAŠOVEC je med pionirji U16 v izjemnem finišu osvojil bronasto medaljo v teku na

1500 m razdalji, HANA JOST pa med starejšimi mladinkami na 4000 m. Kros je bil razgiban

in popestren z naravnimi ovirami v obliki spusta in vzpona ob jezeru , na vijugavi trasi so

tekači v vsakem krogu premagovali še kucelj z nasuto mivko in kar pet krepkih debel.

Krosa so se udeležili tudi številni mladi tekači in tekačice, ki so nabirali izkušnje in se

spogledovali tudi z visokimi uvrstitvami, kjer je bila Nela Rozman peta med pionirkami U16,

šprinter Jaša Pilih sedmi med pionirji U14, Nika Hempt osma tudi med pionirkami U14. Prav

tako osmi je pritekel v cilj tudi Maj Kunej med st. mladinci in se zasluženo veselil uvrstitve

pod desetorico. Lovro Kralj je nastopil prvič in osvojil 14 mesto med pionirji U16.

Najmlajše udeleženke krosa so bile prijateljice s treningov Tija Mikez (14), Nika Markovič

(18) in Brina Stevanovič (21) vse med pionirkami U12. Manca Markovič pa je tekla v

promocijskemu teku najmlajših na 200 m, ki ni štelo za DP, štela pa je medalja, ki so jo

prejeli vsi udeleženci, netekmovalci.

Vsak nastop mladih tekmovalcev je sprožil notranje boje in prestavljal notranje mejnike

posameznikov.

Kam, kako hitro in kako daleč niti ni tako pomembno, kot je pomembno vztrajaj, uživaj in