Atletski stadion v Novem mestu je dva dni gostil mlade atlete in atletinje iz vse Slovenije, ki so se v posameznih disciplinah potegovali za visoke uvrstitve in za medalje ter tisto, kar največ šteje, za veselje in zadovoljstvo!

Mladi atleti in atletinje iz Tekaške šole Živko so nastopili v 14 disciplinah.tia

Najbolj uspešna mlada tekmovalka v dresu AD Kladivar je bila Tia Tanja Živko, ki si je v teku pionirk U12 na 600m pritekla srebrno medaljo. Prav tako se je v kategoriji pionirjev U14 in prve bronaste medalje z državnih prvenstev veselil Luka Zdovc v teku na 1000m.

V sprinterskih disciplinah so si mladi sprinterji pritekli kar tri finalna nastopa, kjer se je Liza Kramar v teku na 60m uvrstila na visoko 6. mesto. Nastja Kovač je zmagala v finalu B pionirk U14 na 60m, kar jo je uvrstilo na skupno 9. mesto! V finale B, teka pionirjev U14 na 60m, se je uvrstil tudi Maj Kramberger, žal so mu v finalnem nastopu pošle moči, svoje pa je dodala tudi trema. Maj že ima srebrno medaljo iz dvoranskega prvenstva letos.
V tekaški disciplini na 1000m si je Eva Založnik pritekla zmago v svoji skupini, kar jo je kasneje uvrstilo na visoko 5. mesto. Prav tako je Zoja Šolman osvojila 5. mesto v metu Vortexa, kjer je bila povsem konkurenčna v boju za medalje.

Vsem atletom in atletinjam čestitamo za uspešne nastope!